“Kochamy DINOZAURY!”

Myślę, że większość dzieci ma w sobie duszę archeologa oraz, że większość dzieci kocha dinozaury. I nic w tym dziwnego, bo dinozaury były wspaniałe!

Moje bardzo lubią, choć to dziewczynki. Zwłaszcza młodsza Hela, nawet z jednym śpi 😉, dlatego muszę napisać kilka słów o książce, która przybliża świat tych prehistorycznych jaszczurów przede wszystkim najmłodszym czytelnikom.

Tytuł: “Kochamy dinozaury”

Autor: Matt Robertson

Wydawnictwo: Papilon

Kategoria: Dla dzieci w wieku 3 – 5 lat

Liczba stron: 32

Premiera: 15.09.2021

“ŁUP! CHRUP! WRRR!
Niektóre dinozaury miały mocne szczęki, a inne szybko biegały. Jedne szczerzyły OSTRE zęby, drugie puszczały najbardziej CUCHNĄCE bąki. FUJ!

Ale czekaj, czekaj, nie uciekaj… Bo dinozaury były WSPANIAŁE!
Od dzikich łowców, przez łagodne giganty, aż po groźne drapieżniki! Czy wiesz, że niektóre z nich znosiły jaja wielkości PIŁEK? Albo że odkryto skamieniałą kupę dinozaura o długości Twojego ramienia? A może chcesz poznać dinozaury, które widziały w ciemności?

Dowiedz się, co sprawiło, że dinozaury były tak NIESAMOWITE!
Wszyscy kochamy DINOZAURY!”

Książka ma wiele zalet, a jedną z nich jest na pewno żartobliwy i jasny sposób opisów oraz liczne ciekawostki, na przykład:

“(…) CHRUP! Jego szczęki (tyranozaura) były tak mocne, że jednym kłapnięciem mógł pożreć 226 kilogramów mięsa.

To jest mniej więcej tyle co trzech dorosłych ludzi lub aż 300 dużych pizz!”

Czego więcej możemy dowiedzieć się z książki “Kochamy dinozaury”?

Na przykład tego jakie inne zwierzęta żyły w tym samym czasie, w którym żyły dinozaury, a także w jaki sposób powstały skamieliny. Ale co najważniejsze na samym początku, zanim wyruszymy w podróż w czasie zapoznajemy się z zasadami, jakimi należy kierować się w prehistorii. Jakie to zasady? Po pierwsze pilnować swój prowiant, pokłonić się królowi dinozaurów (wiecie który to?), nie oceniać dinozaura po jego prędkości, zjadać warzywa i jeszcze kilka innych 😉

Zanim przewrócisz kartkę, zapamiętaj kilka ważnych zasad: ….

Osobiście uważam, że kolejną dużą zaletą tej pozycji są kolorowe i lekko wygładzone ilustracje. Myślę, że są odpowiednio dostosowane do dzieci w wieku 3 – 5 lat, dla takiej kategorii wiekowej jest ona dedykowana. Wiem, że należy pokazywać dzieciom świat jak najbardziej realny, ale z drugiej strony my sami też nie do końca wiemy jak faktycznie dinozaury wyglądały.

Oczywiście, nie sądzę aby były rysowanymi istotami, ale na pewno były kolorowe, jaskrawe oraz sympatyczne jak w tej książce!

Jeśli macie w domu małych miłośników dinozaurów, uważam, że warto sięgnąć po tą książkę!

Dodaj komentarz