“ZIEMIA” KSIĄŻKA Z SERII PODNIEŚ KLAPKĘ

Dlaczego Ziemia nazywa się błękitną planetą? Czym są pustynne róże? Jak pingwiny chronią zniesione jajka? Po co słoniowi wielkie uszy? Czy któreś z tych pytań padło z ust Twojego dziecka? A może sama/sam masz ochotę poznać kilka (w zasadzie całkiem sporo) ciekawostek na temat naszej Matki Ziemi? Tak?! Mam dla Ciebie świetną książkę, która informacje przekazuje w sposób nieoczywisty …

Zanim pokażę Ci wnętrze książki, muszę do czegoś się przyznać … Dopiero gdy zostałam mamą zaczęłam zgłębiać tematy związane z przyrodą oraz bardziej świadomie podchodzić do dbania o środowisko. Wcześniej problemy “dorosłego życia” zabierały mi większość energii. Teraz mając pod swoimi skrzydłami dwie istoty, które życzę sobie aby wyrosły na empatyczne oraz wrażliwe, musiałam (chciałam) dowiedzieć się więcej by tą wiedzę móc przekazać. W związku z tym, bardzo, ale ogromnie się cieszę, że na dziecięcym rynku wydawniczym jest oraz ukazuje się coraz więcej pozycji, z których my rodzice możemy czerpać i jednocześnie takie, które przyciągają oko, i zachęcają by czytać. Taka zdecydowanie jest książka “Ziemia”.

ZIEMIA

PODNIEŚ KLAPKĘ

“ZIEMIA” Podnieś klapkę

Wydawnictwo: JUPI JO!

Autor: Emanuela Pagliari, Diego Mattarelli, Enrica Soroldoni

Tłumaczenie: Piotr Żak

Ilość stron: 19

Premiera: 17.05.2021

“Pozwólcie, że się przedstawię. Mam na imię 750-ZX, ale możecie do mnie mówić “BIP”. Jestem międzygalaktycznym poszukiwaczem i mam za zadanie odwiedzić waszą planetę. Mówią, że to jedna z najpiękniejszych planet w Galaktyce, więc nie mogę się doczekać! Ruszajcie ze mną! Razem znajdziemy mnóstwo interesujących rzeczy! Nie zwlekajmy zatem! Podnoście klapki, a dowiecie się wielu interesujących rzeczy …” – takimi słowami wita czytelnika Bip, który będzie nam towarzyszyć podczas lektury.

Międzygalaktyczny poszukiwacz przemierza z nami kolejne rozkładówki. Przekładając strony odwiedzamy:

  • Ziemia i układ słoneczny,
  • morze,
  • bieguny,
  • tropikalne lasy deszczowe,
  • góry,
  • pustynie,
  • sawanna,
  • a na końcu zaglądamy do wnętrza naszej planety.

Jak widzisz książka “Ziemia” wypełniona jest ilustracjami od brzegu do brzegu. Uważam, że to jeden z plusów – taka szata graficzna przyciąga oko, a równocześnie ilustracje nie są zbyt jaskrawe, aby tego oka nie męczyć. Same rysunki są w odpowiednim stopniu realistyczne (mają dobre kolory, nie są karykaturami). Będąc zwolenniczką metody Montessori zwracam na to uwagę.

Nasz przewodnik, Bip pojawia się na każdej stronie, czasem musimy się nieco postarać aby go odnaleźć. Na jednej ukrył się za klapką, a tych w książce jest ponad 60! Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale moje dziewczyny bardzo lubią takie urozmaicenie w lekturze. Hela gry jeszcze była maluchem z iskrą w oku wyrywała wszystkie znalezione okienka, na szczęście ten etap mamy już za sobą.

Wszystkie informacje i ciekawostki w książce napisane są bardzo przystępnym językiem, ponieważ dedykowana jest dzieciom w wieku 5+.

Jeśli zainteresowała Cię ta książka zapraszam na krótki filmik z jej udziałem, kliknij przycisk poniżej:

Zostawiam również link do strony Ceneo, znajdziesz tam najlepsze oferty z książką “Ziemia”

Dodaj komentarz