Bądź sprytny jesienią! #sprytnajesień

Bądź sprytny jesienią! – to hasło przewodnie akcji #sprytnajesień organizowanej na Instagramie.

Akcja rusza 1 października i trwa do 5 listopada. Pomysłodawczynią akcji jest Alicja Kubińska, twórczyni marki Alutkowo . Jednak to właśnie za namową Anety Łapki tworzącej markę Isani handmade akcja przybrała większego rozmachu.

#sprytnajesień to przede wszystkim akcja mająca na celu zmobilizować rodziców do kreatywnego i aktywnego spędzania czasu jesienią z dziećmi oraz użyciem darów, jakie daje nam ta pora roku (kasztany, żołędzie, jarzębina, orzechy, liście…)

„Pomysł na tę akcję zrodził się w mojej głowie jeszcze podczas trwania akcji #sensolato, w której miałam przyjemność być partnerem. Początkowo własnym sumptem chciałam przekazywać nagrody i samodzielnie organizować akcję. Jednak jedno niewinnie rzucone hasło przez Anetę: „Dlaczego nie chcesz z tego zrobić większego wydarzenia?” – dało mi do myślenia. I teraz ja jestem po drugiej stronie, jako organizator, a twórczyni akcji #sensolato nam kibicuje i jest patronem jesiennego wyzwania” – opowiada Alicja.

Wyzwanie ma charakter edukacyjny i jest skierowane szczególnie do rodziców, ale także do placówek: poradni, gabinetów, żłobków, przedszkoli etc. Akcja ma na celu promowanie prostych aktywności niewymagających olbrzymich nakładów finansowych, jednocześnie wymuszając spędzenie czasu blisko natury oraz uruchomienie wyobraźni przy tworzeniu ciekawych aktywności z użyciem tego, co dała nam jesienią przyroda.

Do akcji dołączyło aż 14 partnerów, którym bliskie jest naturalne podążanie za dzieckiem i wspieranie jego rozwoju z pomocą prostych, kreatywnych zabaw. To w większości producenci zabawek edukacyjnych, którzy pokazują jak w ramach ciekawej idei potrafią wspólnie działać zamiast konkurować.

Akcję swoim patronatem objęli: Aleksandra Charezińska ( sensomama_ola), Julka i Szpulka (Maja Strzałkowska), zabawy_liliany, Matka Logopedka, hej_dwulatku, JA 😀 Anna Przybylska, kids_planet.pl

Natomiast partnerami wyzwania, którzy ufundowali nagrody niespodzianki na cotygodniowe rozdania oraz finał akcji są:

W jaki sposób można dołączyć do wyzwania?

 1. Rób i publikuj zdjęcia lub filmiki kreatywnej zabawy z użyciem jesiennych darów natury (kasztany, żołędzie, liście, etc.)
 2. Przestrzegaj tematów przewodnich tygodnia.
 3. Dodawaj do postów #sprytnajesień oraz oznaczaj @alutkowo_ i @isani.handmade, co ułatwi odnalezienie postów. Miło będzie, jeśli oznaczysz również patronów oraz partnerów (sponsorów) akcji.
 4. Do zabaw możesz (ale nie musisz) również używać zabawek oraz pomocy edukacyjnych wyprodukowanych przez firmy partnerskie wyzwania.
 5. Akcja startuje od 1 października i trwa do 5 listopada.
 6. Wśród najbardziej aktywnych i pomysłowych uczestników co tydzień rozdanie nagród niespodzianek od partnerów akcji. (Uwaga! Wysyłka nagród na koszt partnera tylko na terenie Polski)
 7. Akcja #sprytnajesień to 5 cotygodniowych rozdań + dodatkowe finałowe, w którym najbardziej kreatywny uczestnik otrzyma nagrodę główną.
 8. W akcji udział mogą wziąć osoby prywatne oraz instytucje (np. przedszkola, żłobki, kluby malucha, gabinety specjalistyczne).

Tematy przewodnie tygodni wyzwania:

 • 1-8 października tydzień detektywistyczny (pokazuj jak i jakie skarby jesieni udało Wam się znaleźć, pokaż wasze poszukiwawcze wędrówki w terenie);
 • 9-15 października tydzień liściasty, wykaż się kreatywnością z głównym udziałem liści;
 • 16-22 października tydzień kasztanowy, niech moc kasztanów będzie z Wami! W tym tygodniu w roli głównej są właśnie one, zaskocz nas pomysłami;
 • 23-29 października tydzień żołędziowy, czyli uwalniamy wyobraźnię i na pierwszym planie pojawiają się właśnie one;
 • 30 października do 5 listopada – miszmasz, czyli pokaż jakie inne jesienne skarby masz; w tym tygodniu nikt nie gra pierwszych skrzypiec, tutaj możecie nas jeszcze bardziej zaskoczyć.

Zachęcam do obserwowania profilu alutkowo_ oraz isani.handmade na Instagramie, gdzie na bieżąco będą umieszczane wszelkie aktualności dotyczące wydarzenia.

Bądź sprytny jesienią… i zgarniaj nagrody.

2 komentarze do Bądź sprytny jesienią! #sprytnajesień

Dodaj komentarz