Sorter Geometryczne piramidki @lilco.pl

Uwaga! Na sam początek z okazji 2 urodzin mojej Helusi kod rabatowy:

w dniach 14.10 – 17.10.2021 na hasło urodziny10 otrzymacie 10% zniżki na cały duży sorter oraz trzy pojedyncze sortery. A przy zakupach powyżej 200zł otrzymacie również darmową dostawę.

Od razu zostawiam link do sklepu:

LILCO

sorter geometryczne piramidki

Pisałam już o tym, że lubię pomoce, które rosną razem z dzieckiem, które są wysokiej jakości oraz takie, które pobudzają wyobraźnię. Układanka, o której opowiem w tym wpisie, łączy w sobie wszystkie te cechy. Co więcej zabawki Lilco tworzone są ręcznie oraz bezpiecznie dla dzieci, ponieważ farby, kleje i lakiery wykorzystane do ich produkcji posiadają atesty higieniczne oraz są zgodne z normami zharmonizowanymi EN 71-2 i EN 71-3.

Tak, mało kto rozumie co to znaczy, podsumowując są bezpieczne, na 100% 🙂

JAKOŚĆ WYKONANIA ZACHWYCA

Gdy przeglądałam ofertę Lilco ta układanka od razu wpadła mi w oko, a w mojej głowie zrodziło się kilka pomysłów, jak możemy ją wykorzystać, więc pewnie będzie się jeszcze przewijać w naszych zabawach. Z założenia sorter ma służyć do sortowania oraz odwzorowywania kombinacji kolorów, zgodnie z załączonymi kartami pracy. Zależnie od zestawu, możecie otrzymać 10 lub aż 30 zafoliowanych kart. Niestety z matematyką mam na bakier, ale ogólnie to dużo możliwych kombinacji ;). Poza tym myślę, że sami stworzycie mnóstwo własnych układów.

Myślisz, że Twoje dziecko jest jeszcze za małe? Ta pomoc rośnie razem z dzieckiem, ponieważ na początku może posłużyć jako sorter kolorów – gdy uczycie się je rozróżniać i nazywać. Następnie przyda się do nauki kształtów, a na końcu jako układanka lewopółkulowa. Dodatkowym plusem jest również jakość wykonania, dzięki czemu na pewno długo posłuży.

W NASZYM ZESTAWIE ZNALAZŁY SIĘ: 

  • drewniana podstawa,
  • 5 drewnianych, kolorowych piramidek, składających się z trzech elementów,
  • 30 zafoliowanych kart pracy do odwzorowywania,
  • instrukcja.

Każda piramidka składa się z trzech wyjmowanych elementów oraz różni się od pozostałych kolorem (w naszym zestawie jest koło, kwadrat, trójkąt, ale są również pojedyncze, zawierające tylko jeden kształt do wyboru). Sekwencje kolorystyczne, zgodnie z dołączonymi kartami układamy na drewnianej podstawie. Takie jest założenie twórców układanki, natomiast możemy tworzyć własne połączenia kształtów i kolorów z na przykład najmniejszych elementów. Z pozoru nieskomplikowana pomoc daje nam wiele możliwości, a ograniczeniem jest tu jedynie nasza wyobraźnia.

A co zyskujesz? Praca z sorterem Geometryczne piramidki ćwiczy u dziecka zdolność logicznego myślenia, spostrzegawczość oraz cierpliwość. Pomaga doskonalić motorykę małą, koordynację ręka – oko i precyzję. Z całą pewnością również pobudza wyobraźnię, bo u nas podstawa już posłużyła jako forma do układania koralików i guzików. Nigdy nie przeszkadzam jeśli dziewczynki mają swoją wizję zabawy, nie neguję ich pomysłów, dzięki czemu, mam nadzieję, mają coraz więcej pewności siebie oraz bujną wyobraźnię :)! Jak wiesz, jestem zwolenniczką Marii Montessori, a myślą przewodnią jej pedagogicznego podejścia jest “podążaj za dzieckiem”, więc najczęściej tak staram się postępować. Nie będę ukrywać, że nie zawsze mi się to udaje.

Firma Lilco jest jednym z fundatorów nagrody w wyzwaniu na Instagramie #sprytnajesień, którego jestem patronem. Jeśli jakimś cudem jeszcze nie wiesz o co chodzi w tej zabawie odsyłam Cię do wpisu KLIK, a także na mój IG @przybylska_tworzy KLIK. Natomiast jeżeli nie masz ochoty czekać, co doskonale rozumiem, na samej górze strony znajdziesz specjalny kod rabatowy oraz link do sklepu.

Osobiście szczerze zachęcam do zapoznania się z ofertą, na prawdę warto!

Dodaj komentarz