KSIĄŻKI DLA MAŁYCH EKOLOGÓW!

Chyba zgodzisz się ze mną, że dzieci maja wysoko rozwiniętą ogólnie pojętą wrażliwość. Nie mam tu na myśli nadwrażliwości na dźwięki czy inne bodźce. Chodzi mi o to, że dzieci są przepełnione uczuciami. Dobrymi i złymi. Są empatyczne z natury, chcą pomagać, czuć przynależność w środowisku, w którym się otaczają, troszczą się jak potrafią o bliskich i otoczenie. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ wśród tych uczuć jest również troska o rośliny, zwierzęta i naszą planetę.

Pisałam już przy okazji innej książki w eko-nurcie, że moja Zuzia bardzo chętnie sprząta odpadki napotkane w lesie czy na placu zabaw. Poza tym jest bardzo czuła w stosunku do zwierząt oraz roślin. Mogłabym tu przypisać sobie całą zasługę za jej postawę, ale to by było nie w porządku. Oczywiście wspieram ją w tym jak mogę, ale na szczęście wiedziałam, że taka się po prostu urodziła (jak większość dzieci). Ja towarzyszyłam i dbałam o bezpieczeństwo. Ponadto wciąż pielęgnuję w Zuzi i Heli miłość do naszej planety poprzez książki, i dziś chcę napisać kilka słów o dwóch całkiem nowych w naszej biblioteczce.

“TU JEST NASZ DOM”

OD ALASKI DO AMAZONII

“Tu jest nasz dom. Od Alaski do Amazonii.

Poznaj 20 dzieci takich jak ty”

Autor: Tracey Turner

Wydawnictwo: Harperkids

Kategoria: dla dzieci powyżej 3 lat

Ilość stron: 48

Premiera: 27.10.2021

“Tu jest nasz dom” to historie opowiadane przez 20 dzieci z całego świata, od Alaski do Amazonii. Z tej książki dowiemy się jak wygląda codzienność w różnych zakątkach świata. Co nas łączy, a co nas dzieli. Popływamy z żółwiami, powędrujemy ze stadem reniferów. Do tego barwne ilustracje oraz rozkładówki jak w wyszukiwance. Nie często w książkach tego typu bohaterami są dzieci. Mamy atlasy geograficzne o życiu codziennym z każdego miejsca na ziemi, mamy o roślinności, zwyczajach zwierząt, ale nie wiele jest pisanych z perspektywy dziecka. Uważam, że to duży plus tej pozycji, ponieważ dzięki temu, dzieci chętniej do niej zajrzą. Jak myślisz jak ciekawy dla Twojego dziecka będzie fakt, że nad doliną Andów rozciągnięta jest lina, po której zjeżdża się do szkoły?

SENNE DOMY KAPADOCJI

AFRYKAŃSKA SAWANNA

Od Nowego Jorku po sawannę Afryki – żyjemy we wszystkich miejscach na Ziemi i robimy to na różne sposoby. Ale mamy ze sobą wiele wspólnego i wiele nas łączy.

Jeśli masz ochotę przekonać się jak wygląda życie dzieci dookoła świata, zostawiam tutaj link:

“MOŻEMY URATOWAĆ NASZĄ ZIEMIĘ”

ZAINSPIRUJ SIĘ PRAWDZIWYMI HISTORIAMI

“Możemy uratować naszą ziemię. Zainspiruj się prawdziwymi historiami dzieci, które walczą za zmianami klimatu”

Autor: Loll Kirby

Wydawnictwo: Harperkids

Kategoria: dla dzieci powyżej 3 lat

Ilość stron: 32

Premiera: 27.10.2021

“Możemy uratować naszą ziemię. Zainspiruj się prawdziwymi historiami dzieci, które walczą ze zmianami klimatu”. 12 małych ekologów z całego świata udowadnia, że nawet dziecko może uratować ziemię. Każde z nich na swój sposób codziennie pomaga innym zrozumieć, że naszą planetę możemy ocalić zaczynając od działań w domu czy w szkole. Piękne świadectwa dzieci, które inspirują. “Jestem wystarczająco duży, żeby ratować lasy…”. Tak mówi Felix z Niemiec, który założył w wieku 9 lat organizację Plant-For-the-Planet. Jego działania sprawiły, że w ciągu kilku lat posadzono ponad milion drzew w prawie stu krajach.

“Jestem wystarczająco kreatywna, żeby walczyć z zaśmiecaniem środowiska…” to motto Brooklyn, dziewczynki z USA, autorki książki pt.: “Przygody dziewczynki ratującej Ziemię”. Młoda ekolożka wyjaśniła w niej, dlaczego śmieci są poważnym problemem. Przebrana w super bohaterkę odwiedza szkoły, rozmawia z dziećmi i zachęca dzieci aby się do niej przyłączyły.

FELIX Z NIEMIEC
AMY I ELLA WIELKA BRYTANIA

“Jesteśmy mądrzy, dla nas jest ta książka. Troszczymy się o świat, chcemy go poznać. Mamy dużo odwagi, od dziś zaczniemy działać. Jesteśmy silni. Uratujemy naszą planetę.” W książce znajdziesz wiele porad, które mogą Cię zainspirować do podjęcia przyjaznych środowisku działań – w domu, szkole i środowisku.

Zainteresowała Cię ta pozycja, kliknij i kup:

WIĘCEJ KSIĄŻEK? ZAPRASZAM DO KATEGORII “ZABAWY I KSIĄŻKI” KLIK DO KATEGORII

Dodaj komentarz