MUSUJĄCE FIGURKI ZABAWA SENSORYCZNA

Wstyd i hańba na mnie za to, że tak długo nie opublikowałam nic na stronie. Wiesz nie będę szukać wymówek, bo pewnie powstałaby cała lista. Okazałoby się, że cały świat jest przeciw mnie i w ogóle, a nie o to mi chodzi. Pozostaje mi po prostu wziąć się w garść i zacząć znów regularnie publikować. Mam nadzieję, że jeszcze jesteś ze mną, od czasu do czasu zaglądasz i że nowy wpis będzie miłą niespodzianką.

Od czasu gdy przeprowadziliśmy się na wieś, większość naszych zabaw to korzystanie z uroków natury. Spędzamy poza domem tyle czasu, ile tylko się da. Ale gdy przychodzi mokra jesień i zima nadrabiamy aktywności w domu. Najczęściej są to proste w przygotowaniu zabawy, które dają moim dziewczynkom najwięcej frajdy, a mnie czas na obowiązki domowe lub chwilę z ciepłą kawą. Poniżej zostawiam przepis na właśnie taką zabawę. Zapraszam na wpis “Musujące figurki”.

MUSUJĄCE FIGURKI

Do przygotowania tej zabawy będziesz potrzebować:

  • sodę oczyszczoną,
  • wodę,
  • brokat.

Do zabawy:

  • ocet lub sok z cytryny,
  • zakraplacz.

Sodę oczyszczoną zamawiam w dużych opakowaniach. Klasyczne opakowanie 80g wystarczy do przygotowania jednej większej lub dwóch małych figurek. Wsyp sodę do miseczki. Następnie dodaj brokat. Dolewaj po trochu wodę i mieszaj do uzyskania dość gęstej masy. Do wykonania figurek możesz użyć foremki do ciastek, ale nie jest to konieczne. Figurki uformuj na podstawce i włóż do zamrażalnika. Po kilku godzinach będą gotowe do zabawy.

Jeśli chcesz do wody możesz dodać barwnik. Masa na figurki powinna być dość gęsta wręcz za sucha. Im mniej wody, tym bardziej będą musować podczas rozpuszczania.

Jeśli korzystasz z foremek, włóż je razem z masą do zamrażalnika. Po wyjęciu zostaw je na około 5 minut, wtedy łatwiej będzie zdjąć foremkę bez uszkadzania figurki.

Gotowe figurki umieść na tacy lub talerzu. Do zabawy (rozpuszczania) przygotuj ocet lub sok z cytryny oraz zakraplacz. Polewaj zamrożoną sodę małymi porcjami octu i obserwuj jak musuje i migocze.

Uwaga: ta zabawa może być drażniąca. Jeśli dziecko ma uszkodzoną skórę na dłoniach uważaj aby się nie zamoczyło. Dla bardziej wrażliwych polecam sok z cytryny (cytrynkę w butelce), ma mniej intensywny zapach.

Zabawa powstała w ramach mojej współpracy z A co to?

Dodaj komentarz