POPS I BOTI UCZĄ ANGIELSKIEGO SERIA DLA DZIECI

Nie od dziś wiadomo, że otaczanie dziecka od najmłodszych lat obcym językiem, w przyszłości owocuje. Stare i oklepane stwierdzenie „mózg dziecka jest jak gąbka” to prawda, dlatego warto wykorzystać tę cechę. Oczywiście, maluch nie zacznie sam z siebie mówić w dwóch językach (chociaż kto wie, kto wie …), ale z pewnością to, co wsiąknie do małej główki ułatwi przyswajanie języka podczas późniejszej nauki.

POPS I BOTI – UBRANIA, POGODA

Stworek Pops wręcz uwielbia żółty.

Pops i Boti to sympatyczni bohaterowie nowej dwujęzycznej książeczki dla najmłodszych “Pops i Boti uczą angielskiego”. W tej części zapoznajemy się nazwami ubrań oraz określeniami pogody.

Pops i Boti wybrali się do nowego sklepu z ubraniami. Tam Pops ogląda propozycje przygotowane przez maszynę dostosowującą strój do pogody, mierzy, oddaje się w ręce (uchwyty) stylizatora tworzącego kreacje według najnowszych trendów mody, a na koniec znajduje idealną czapkę z miejscem na antenkę. Książeczka wygląda pięknie. Jest kolorowa, ale stonowana. Zachęca do przeglądania, przyciąga. Tekstu po polsku jest niewiele. Angielskie słówka i zwroty nie są tłumaczone, ale zapewniam, że sobie poradzisz. Moim zdaniem to idealna pozycja na początek nauki. Zapisz ją sobie jeśli myślisz o wprowadzeniu języka angielskiego do Waszych zabaw.

Jeśli zainteresował Cię ten tytuł, poniżej zostawiam link do Ceneo:

POPS I BOTI – CZĘŚCI CIAŁA, LICZBY

Pops i Boti to duet do zadań specjalnych 😉

Ostatnio swoją premierę ma druga część serii, czyli „Pops i Boti uczą angielskiego. Części ciała. Liczby”. Mamy tu liczenie do 10 oraz poznajemy nazwy części ciała (ludzi i potworów).

Bohaterowie udają się do lekarza, gdzie w trakcie badań możemy dokładnie przyjrzeć się anatomii Popsa oraz oczywiście poznać angielskie odpowiedniki nazw części ciała. Następnie zaglądają do mechanika, a potem na uniwersytet. Podczas wykładu poznajemy kolejne części ciała potworów. Sama się zdziwiłam, że jest ich aż tyle. A co najważniejsze – jest pupa! Pops i Boti to przeurocza książka stworzona przez Ewę Podleś, do nauki przez zabawę i aktywnego czytania. Uczymy się na zasadzie powtarzania, a słówek jest całkiem sporo. Na tylnej okładce znajduje się kod QR, pod którym można sprawdzić wymowę oraz odsłuchać cały tekst książki po angielsku.

Książka jest urocza, ale było też jedno zaskoczenie, na temat którego miałam przyjemność, zamienić kilka zdań z autorką.

Chodzi o inspirację dla naszej pacynki, czyli krzyczącego, czerwonego Popsa. Nie dziwię mu się, że się wydarł, bronił kogoś przed dokuczaniem. Moje dziewczyny były zaskoczone, ale zrozumiały skąd wzięły się te intensywne emocje.

Jeśli zainteresował Cię ten tytuł, poniżej zostawiam link do Ceneo:

* książki otrzymałam od wydawnictwa Nasza Księgarnia w ramach współpracy reklamowej

* linki afiliacyjne

Dodaj komentarz