“ŚWIAT CHCE, BYŚ BYŁ SOBĄ”

Prawdopodobnie nie muszę nikogo przekonywać, że czytanie książek z dzieckiem to top wśród najbardziej wartościowych zajęć. Jednak gdybym musiała, zaczęłabym od tego, że to po prostu cudowny sposób na spędzanie wspólnego czasu, a skończyła na tym, że głośne czytanie, na przykład metodą czytania wrażeniowego może pobudzać wszystkie zmysły oraz angażować naszego współczytacza do aktywnego udziału w lekturze. Oczywiście wspomniałabym również o tym, że czas z książką pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo dziecka, a także tłumaczy otaczający świat i podpowiada jak radzić sobie w różnych sytuacjach.

Wartościowa książka może też pomagać dziecku budować poczucie własnej wartości oraz wzmacniać jego mocne strony i dziś kilka słów o takiej właśnie książce.

“Świat chce, byś był sobą”

Autor: Joanna Gaines

Wydawnictwo: Harperkids

Kategoria: dla dzieci do lat 6

Ilość stron: 32

Premiera: 27.10.2121


“Nie wahaj się, nie bój, do przodu idź śmiało,

bo światu dać możesz naprawdę niemało!

Ktoś niepowtarzalny – to TY, bez wątpienia!

Świat chce, byś był sobą! Nie musisz się zmieniać!


O czym jest ta książka? Grupa dzieci konstruuje balony. Chcą wspólnie wyruszyć pod niebo. Podczas pracy okazuje się, że każdy mały konstruktor ma swoją metodę na stworzenie tego wielkiego i kolorowego środku transportu. Jedne dzieci wolą pracować samodzielnie, inne w grupie. Są takie, które dużo mówią oraz takie, które milczą podczas pracy. Spotykamy też dzieci, które długo zastanawiają się na następnym krokiem i takie, które szybko podejmują decyzje. Różnią się od siebie, ale mają wspólny cel. Fabuła jest bardzo prosta, jednak niesie w sobie dwie ogromne, najprawdziwsze prawdy po pierwsze każdy jest piękny na swój własny sposób, a po drugie – bądź sobą, ponieważ tylko w taki sposób znajdziesz szczęście.

Wspaniałe przesłanie we wspaniałym wydaniu, ponieważ okładka oraz ilustracje są równie urzekające jak sama treść. Przekonaj się, poniżej kilka zdjęć ze środka w towarzystwie naszych kartonowych balonów. Książka aż prosiła się o taką zabawę, prawda? 🙂

Chociaż moje dziewczynki nie mają problemu z wysiedzeniem w jednym miejscu podczas czytania dłuższych opowieści, to jako kolejną zaletę książki “Świat chce, byś był sobą” należy wskazać krótki, rymowany tekst. Na każdej stornie czytamy kilka linijek tekstu, dzięki czemu myślę, że nawet największy wiercipięta dotrwa do zakończenia.

Jeśli nie to, to na 100% uwagę przyciągną piękne ilustracje.

INSPIRUJĄCA

Na koniec oczywiście zostawiam link do książki, jest piękna, POLECAM!

Dodaj komentarz