ZABAWY SENSORYCZNE NA UPAŁ

Mamy już lato, zaczęły się wakacje. Chyba większość z nas uwielbia ten czas. Dla dzieci to czas beztroski, biegania na bosaka, możliwości dłuższego zostawania poza domem czy wyjazdu do babci i zjadania owoców prosto z krzaczka. Dla nas dorosłych to z jednej strony czas aby zwolnić, bo nie trzeba zrywać dzieci świtem do placówki, z drugiej strony kombinowania opieki oraz zastanawiania się jak umilić tym naszym pociechom wypoczynek.

A co gdy do tego dołożyć jeszcze upał, podczas którego nie mamy sił się ruszyć, jeść, gotować czy myśleć, natomiast nad nami krążą maluchy z hasłem “nudzi mi się”?! Na takie przypadki mam dla Ciebie propozycje zabaw sensorycznych, które są łatwe do przygotowania, a przy tym będę przyjemnie chłodzić. Zapraszam do lektury!

STAW SENSORYCZNY

Pierwsza propozycja to staw sensoryczny. Przygotujesz go szybko z rzeczy dostępnych w ogrodzie lub zebranych w parku. Wystarczy pojemnik z wodą i dodatki: trawa, kwiaty, kamyki i ewentualnie figurki. Ja do naszego stawu włożyłam cykl rozwojowy żaby.

MALOWANIE LODU

Druga zabawa to coś dla małych artystów, czyli malowanie lodu. Do przygotowania możesz wykorzystać formę do babeczek, formy silikonowe lub pojemnik do przechowywania żywności. Jeśli użyjesz form w określonym kształcie będzie to coś w rodzaju kolorowanki.

MAGICZNA WODA

Trzecia propozycja to zabawa z efektem WOW – magiczna woda. Aby przygotować taką zabawę potrzebujesz pojemnika z wodą, barwnika i skrobi (ja używam kukurydzianej). Wodę, barwnik i skrobię mieszamy. Następnie umieszczamy w płynie małe, dość ciężkie przedmioty. Dziecko do odkrywania zawartości może używać rączek, sitka lub szczypców.

ŁOWIENIE RYBEK

Ostatnia propozycja to zabawa, która będzie ćwiczyć cierpliwość i motorykę małą, czyli łowienie rybek. Ja rybki zrobiłam z drucików kreatywnych, a wędkę z patyczka, sznurka, drucika i koralika aby obciążyć haczyk. W wersji z wędką to zabawa dla nieco starszych dzieci. Dla mniejszych do wyławiania możesz przygotować szczypce.

Jeśli podobają Ci się te propozycje, daj znać! Zostaw komentarz pod tym postem lub napisz do mnie na IG. Link do mojego profilu zostawiam poniżej:

Dodaj komentarz