JEDZIEMY NA SAFARI

Za nami Dzień Lwa (10 sierpnia – Światowy Dzień Lwa), za nami Dzień Słonia (12 sierpnia – Światowy Dzień Słonia), to właśnie ze względu na te dni w naszej bawialni i nie tylko, bo również w wyzwaniu #kreatywnemamywyzwanie na Instagramie, zapanowały afrykańskie dzikie klimaty.

Mam nadzieję, że wybaczysz mi lekkie opóźnienie oraz docenisz ten wpis szukając inspiracji na przyszły rok.

SAFARI W NASZEJ BAWIALNI

Na regale w bawialni dziewczynek pojawiły się oczywiście figurki afrykańskich zwierząt, książki w tej tematyce, sensoryczna lwia skała na tacy (piasek kinetyczny, szklane pastylki, kamyki, patyczki i figurki), karty mojego autorstwa, które możesz pobrać z zakładki POBIERZ MATERIAŁY, panele sensoryczne, puzzle mojego wykoniania oraz przepiękne puzzle Mama Maluje, do których link wrzucam poniżej.

ZABAWY SENSORYCZNE

Inspiracją do tych aktywności były otaczające nas pola i nasz ogródek. Obie aktywności to połączenie zabawy sensorycznej, ćwiczenia motoryki małej, a także pobudzanie zmysłu estetyki, czyli wszystko w jednym i ,nieskromnie mówiąc, w jakiej atrakcyjnej formie ;). Do tych zabaw wykorzystałyśmy jedną głowę lwa, wyciętą z kartonu. Lew z kłosami został zrobiony przez Helę, a płatki słonecznika kleiła Zuzia.

KARTY I DARMOWE MATERIAŁY

W związku z tym, że od dłuższego czasu większość dni spędzamy poza domem, a co za tym idzie, nasze zabawy odbywają się głownie na łonie natury (z użyciem tego, co matka natura nam oferuje – kamyki, patyki, piórka itp.), przygotowując się do zabaw tematycznych wybieram aktywności pochłaniające niewielki nakład czasu. Bardzo często są to karty oraz wszelkie materiały, którymi mogę podzielić się z Tobą. Na afrykański tydzień przygotowałam zabawę z tworzeniem kart z naklejkami, naukę liter opartą na afrykańskich zwierzętach oraz dopasowywanie wzorów.

Jak wspomniałam wyżej tworzę materiały ze względu na prostotę oraz możliwość dzielenia się nimi tutaj. Dwa wymienione pliki czekają na Ciebie w zakładce POBIERZE MATERIAŁY, link zostawiam poniżej.

Dodaj komentarz