“DZIĘKUJĘ! JAK DOBRZE MIEĆ SĄSIADÓW”

“Była kiedyś okolica, jakich wiele: domy, latarnie, drzewa … i sąsiedzi, którzy się nie znali.”

Jak dobrze znacie swoich sąsiadów? Ja szczerze mówiąc, wcale. Mieszkamy w nowym dość jeszcze za krótko by dało się poznać, kogo mamy za płotem. Nie zdążyłam również jeszcze wyrobić sobie na ich temat własnego zdania na podstawie obserwacji, ponieważ z jednej strony dzieli nas pole, a z drugiej ogrodzenie plus dość gęsty żywopłot.

Dziś chcę opowiedzieć, o książce, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce. O książce, która mówi o potrzebie wspólnoty. O książce, która uczy nas wychodzenia poza strefę komfortu, porzucenia uprzedzeń oraz wyobrażeń, a także tego, że gdy otworzymy się na drugiego człowieka, mogą zadziać się dobre rzeczy.

Zapraszam na recenzję książki “Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów.”

“DZIĘKUJĘ! JAK DOBRZE MIEĆ SĄSIADÓW”

Książka o wspólnocie i o tym, żeby nie oceniać po pozorach.

“Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów. Książka o wspólnocie i o tym, żeby nie oceniać po pozorach”

Autor: Rocio Bonilla

Tłumaczenie: Beata Haniec

Wydawnictwo: Papilon

Ilość stron: 48

Premiera: 13.04.2022

Mieszkańcy pewnej ulicy wcale się nie znają. Wszyscy mają o sobie wzajemnie, jak się okaże, mylne wyobrażenia. Z domu pod 15 wciąż dobiega hałas, dlatego sąsiedzi sądzą, że mieszkająca tam Kamila jest głucha. Kamila boi się odezwać do swojego najbliższego sąsiada lisa Ignacego, ponieważ uważa go za niemiłego oraz podejrzewa o to, że nie lubi dzieci, których sama ma dziesięcioro. Z kolei za płotem lisa mieszka smok …

KAMILA NIE JEST GŁUCHA, MA 10 ROZBRYKANYCH DZIECI

Lis Ignacy jest szanowanym adwokatem, ale w głębi duszy marzy o karierze cyrkowca.

Sytuacja pomiędzy mieszkańcami ulicy zmienia się przez awarię w domu sowy. Okna w jej domu były zawsze zasłonięte, dlatego sąsiedzi myśleli, że nikt tam nie mieszka. A jednak, mieszkała tam miłośniczka Internetu i pasjansa, która w dzień spała. Pewnego dnia sieć przestała działać i z pomocą sowie przyszła Matylda, która świetnie znała się na technice. Od tego wydarzenia wszystko zaczęło się zmieniać …

Książka “Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów” to bardzo lekka, ale naładowana wartościami pozycja. Porusza ważne kwestie: potrzeby przynależności i wspólnoty, a także uczy, że nie należy kierować się uprzedzeniami czy wyobrażeniami. Napisana jest prostym językiem, tekstu na stronach jest niewiele, dzięki czemu szybko się czyta, natomiast ilustracje wypełniają je po brzegi. Co więcej są bardzo miłe dla oka i utrzymane w pastelowej tonacji. Mnie osobiście bardzo przypadły do gustu.

Poniżej jeszcze kilka zdjęć oraz link do sklepu, ponieważ również cena jest bardzo zachęcająca.

KOT RUDOLF WEGANIN

OGR JÓZIO MIŁOŚNIK KSIĄŻEK

AWARIA U SOWY SPOWODOWAŁA WIELKIE ZMIANY POMIĘDZY SĄSIADAMI

SĄSIEDZI NAKRĘCILI FILM PT “DZIĘKUJĘ”

Tę książkę na prawdę warto mieć i czytać. Jeśli cenisz sobie takie wartości, jak otwartość, empatia i życzliwość, to pozycja dla Ciebie. Link przeniesie Cię do Ceneo:

Dodaj komentarz