DZIEŃ DINOZAURA REGAŁ TEMATYCZNY

Nieco ponad rok temu rozpoczęła się nasza przygoda w nowym domu (nowym dla nas, bo ogólnie już dość starym), a wraz z nią nowe możliwości, czyli osobny pokój – bawialnia, w którym stoi spełnienie moich marzeń REGAŁ W STYLU MONTESSORI. Pierwszą aranżacją była właśnie półka dinozaurowa. To była wersja minimalistyczna. Jeśli masz ochotę zobaczyć jak wyglądała na dole zostawiam link. W tym roku udało mi się zaaranżować prawie cały regał. Zapraszam Cię na relację zdjęciową. Mój regał, czy inaczej kącik tematyczny nie wygląda jak te typowo w stylu Montessori, ale wynika to z mojego poczucia estetyki. Mam wewnętrzną potrzebę ułożenia elementów tak, aby było to miłe dla mojego oka. Na szczęście o gustach się nie dyskutuje 😉

DZIEŃ DINOZAURA

REGAŁ TEMATYCZNY

Zaskakuje mnie jak dużą sympatię u większości dzieci wzbudzają te prehistoryczne gady. Przecież nie są ani ładne, ani miłe, ale maluchy je uwielbiają. Motyw dinozaurów jest na tak w książkach, zabawkach, a nawet na ubraniach czy pościeli. My w swojej kolekcji mamy duże i małe figurki, całkiem pokaźny zbiór książek oraz układanki, memory i puzzle. Prawdopodobnie to jeszcze nie koniec zbierania, bo miłość do dino nie ustaje.

Odkąd mam taką możliwość, staram się tworzyć pomoce we własnej pracowni. Chociaż nie zawsze wychodzi mi idealnie, mogę niewielkim kosztem przygotować coś, co będzie odpowiadało zainteresowaniom Zuzi i Heli. Na tydzień z dinozaurami stworzyłam układankę ze szkieletem triceratopsa ze sklejki. Podstawa z wyciętą sylwetką może służyć również jako podkładka do zabawy sensorycznej z ziarnami. Elementy do układania wycięte są z grubszej sklejki aby było można je łatwiej wyjmować.

Panel sensoryczny i figurki

Jednym z elementów dino aranżacji jest panel sensoryczny, na którym ustawiłam figurki. Taki zestaw można wykorzystać do zabawy w odgrywanie scenek, co moje dziewczynki robią bardzo chętnie.

Domino dinozaury

To domino to jest COŚ! Stworzone na podstawie ręcznie malowanych ilustracji akwarelowych przez niesamowicie zdolną Iwonę (na Instagramie znajdziesz ją pod nazwą @mama.maluje, link poniżej). Dinozaury trafiły do oferty w lutym, a więc idealnie na czas.

Puzzle Czu Czu

Nasz zdecydowany faworyt jeśli chodzi o puzzle, czyli firma Czu Czu. W swojej ofercie dla miłośników dinozaurów mają między innymi duże puzzle obserwacyjne z plakatem. Po ułożeniu całości, na brzegach mamy wyszczególnione różne elementy, które możemy odnajdywać na ilustracji. Do tego puzzle progresywne, czyli kilka układanek złożonych z różnej ilości elementów. A także zestaw 5 układanek “Układam Dinozaury”.

Czytaj z Albikiem “Dinozaury”

W naszej domowej biblioteczce mamy 15 książek o dinozaurach, w tym jedną z ulubionych jest Czytaj z Albikiem. Dziewczynki najchętniej słuchają odgłosów jakie mogły wydawać dinozaury, a także lubią rozwiązywać quiz.

Jak obiecałam na samym początku, zostawiam link do porównania tegorocznej aranżacji z tą z zeszłego roku.

Wśród książek o dinozaurach które mamy jest jeszcze kilka tych, które ja nazywam “książki, które mają to coś”. O jednej z nich możesz przeczytać tutaj, na mojej stronie. Kliknij link poniżej:

Dodaj komentarz