PORA NA DOBRANOC, KSIĄŻKI PRZED SNEM

Znam wiele sposobów na wyciszenie dziecka przed snem (i nie tylko), ale moje osobiste dzieci niekoniecznie są na nie podatne. Kąpiel je pobudza, podobnie jak zabawy z produktami sypkimi czy ciastoliną. Na szczęście jest jedna niezawodna metoda aby przykuć uwagę moich córek – czytanie lub przeglądanie książek.

Zanim do sedna, szybka dygresja: nie da się ukryć, że czuć już Boże Narodzenie w powietrzu, a świąteczny klimat wdziera się drzwiami i oknami. Z jednej strony mam poczucie, że to jeszcze za szybko. Z drugiej, potem ten czar pryska z dnia na dzień, narzekamy, że “święta, święta i po świętach”, więc dlaczego nie przedłużyć sobie tej otoczki. No i jeszcze z trzeciej strony, jeśli ktoś prowadzi biznes, tworzy pomoce, które mogą stać się prezentem, tworzy zestawy inspiracji, to druga połowa listopada, to w zasadzie ostatni dzwonek. Do sedna, w związku z powyższym, na stronie pojawią się wpisy: z książkami, które warto mieć, ponieważ zajmą dziecko na dłużej; z książkami, które mówią o przygotowaniu i czasie świąt; z poleceniami prezentów.

Lojalnie uprzedzam, a teraz zapraszam na treści zgodne z tytułem, czyli książeczki przed snem wydawnictwa Harper Kids (książki niedawno miały swoje premiery, otrzymałam je w ramach współpracy).

ZE ŚWIATEŁKAMI

“Dobranoc lisku”, “Dobranoc owieczko”

“Dobranoc lisku”

“Dobranoc owieczko”

Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka, skierowane do najmłodszych czytelników. Zawierają kolorowe ilustracje, niewiele tekstu i efekt wow w postaci świecących elementów.

Książeczki są pełne uroku, są pieszczotliwe i nadają się do czytania przed snem od początku życia naszych pociech. Zwrócę tylko uwagę na to, że nie sprawdzają się do czytania w półmroku, zwłaszcza z zapalonymi światełkami. Do czytania ogólnie przydaje się dobre oświetlenie aby nie męczyć naszych oczu, ale wiem, że podczas wieczornych rytuałów lubimy mieć je przygaszone. Będziecie musieli przetestować ;).

Z MUZYKĄ

“Kołyszemy do snu”

“Kołyszemy do snu”

„Kołyszemy do snu” to wyśmienita książka na dobranoc. W senny nastrój małych czytelników wprowadzą urocze, nastrojowe ilustracje, a towarzyszące im dźwięki spokojnej muzyki dodatkowo pomogą się odprężyć, by sen był głębszy oraz spokojniejszy.

“Kołyszemy do snu” to również pozycja z efektem wow, ponieważ zawiera muzykę. Na każdej rozkładówce poznajemy wieczorne rytuały innego zwierzęcia, a treści towarzyszy krótki fragment utworu klasycznego. Muzyka nie trwa długo, ale jest całkiem głośna, więc czytając ją przed snem warto nieco przysłonić głośnik na tylnej okładce książki. Dodatkowo na końcu mamy listę – “wieczorny rytuał w 10 krokach”, z którą możemy wspólnie przygotować się do odpoczynku.

Z ULUBIONYMI POSTACIAMI

“Bajki 5 minut przed snem”

“My little pony”

“Jak schwytać…”

Bajki 5 minut przed snem to zbiór opowiadań o ulubionych bohaterach z bajek naszych dzieci. Poza tymi, w ofercie znajdziesz Kotociaki, Binga czy Smerfy.

Serialu o kucykach Pony nie oglądamy, ale lubimy o nich czytać (ja – czytać, moje dziewczyny – słuchać), ale Kotociaki oglądałyśmy i wiem, że cześć “Bajki 5 minut przed snem” z nimi zawiera streszczenia niektórych odcinków. Książki podzielone są na rozdziały, ale u nas inaczej niż od deski do deski się nie da. Ta pozycja nie ma w sobie żadnego “wow factora”, ale w moim odczuciu to bardzo dobra propozycja na wieczorne, i nie tylko, czytanie.

Poniżej zostawiam krótkie nagrania ze środkiem książek.

“Jak schwytać…”
“My little Pony”

Jakie są Wasze ulubione metody wyciszania przed snem? Macie swoje rytuały? Chętnie się dowiem, poczytam, porozmawiam! Zostaw komentarz tutaj lub odezwij się na moim Instagramie, link poniżej:

Sprawdź też czy nie umknął Ci żaden wcześniejszy wpis, zajrzyj do zakładki “Zabawy i książki”!

Dodaj komentarz