Kiedy zmiany są potrzebne?

Zawsze gdy to, co piszę wywołuje emocje i dyskusję, to właśnie to, o co mi chodzi. Nie zależy mi na jednostronnym monologu, ale na relacjach i reakcjach. Chcę abyśmy wymieniali się swoimi spostrzeżeniami, w atmosferze wzajemnego szacunku. Nie musimy się zgadzać, a ja nigdy nie narzucam swojego zdania. Wiedza, którą przekazuję pochodzi ze źródła, czyli od twórców Instagrama (na nich głównie się opieram z wiadomych przyczyn) oraz ze szkoleń prowadzonych przez insta speców.

W zeszłym tygodni dostałam sporo wiadomości, w których pisaliście, że motywuję do zmian.

To niezwykle miłe, dziękuję!

Dlatego, dziś chcę opowiedzieć o tym kiedy potrzebne są zmiany na profilu, a także jakie elementy najlepiej zmienić i mam nadzieję, że nie będzie to zbyt długi wpis, jak zawsze pigułka.

Kiedy potrzebne są zmiany na koncie? Jakie elementy najlepiej zmienić?

Na początek szybka lista – odpowiedź na główne pytanie, czyli kiedy zmiany:

  1. Pierwszy i najważniejszy moment – wtedy, gdy TY czujesz, że tego potrzebujesz i masz odwagę wyjść poza strefę komfortu. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jak bardzo zależy Ci na akceptacji odbiorców i jak bardzo chcesz być z nimi “w sztamie”, to jest Twoje konto, na którym przede wszystkim to Ty masz czuć się dobrze. Jeśli będziesz robić coś na siłę uwierz mi, że ludzie to wyczują. Druga sprawa, jeśli chcesz zapytaj o zdanie w ankiecie, ale raczej nie daj innym decydować, co więcej jeśli nie zgadzasz się z opinią innych, nie bój się o tym powiedzieć. Część ludzi odejdzie, reszta zostanie, doceniając Twoją szczerość
  2. Drugi moment łączy się z pierwszym – wtedy, gdy to, co publikujesz już Cię nie kręci. Poszukaj nowej niszy i miej na uwadze, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Lepiej być ekspertem w jednej dziedzinie. Ja mam dwie “specjalizacje” kreatywność i Instagram. Z innych zrezygnowałam aby skupić się na najważniejszych. Ale … równocześnie nie bój się eksperymentować podczas poszukiwania.
  3. Gdy masz poczucie, że stoisz w miejscu i nie rozwijasz się. Gdy czujesz, że w miejscu, w którym jesteś, już nic więcej nie możesz zrobić. Uwierz mi, czasem warto wygrzebać się, otrzepać kurz i iść w inną stronę.

Jakie elementy najlepiej zmienić?

Jak wprowadzać zmiany?

Stopniowo czy od razu wszystko na raz?

No cóż, to zależy … z jakich powodów chcesz robić zmiany, na ile masz odwagi, cierpliwości, co chcesz osiągnąć. Ale przede wszystkim najlepiej zacząć od podstaw takich jak nazwa profilu i zdjęcie. Nazwa Twojego konta powinna być łatwa do zapamiętania i napisania. Dobrze by było aby odnosiła się również do treści, które publikujesz, ale nie musi ;).

Więcej informacji o tym, jak robić dobre pierwsze wrażenie możesz znaleźć tutaj:

Jeśli natomiast masz ochotę na zmianę treści, przede wszystkim zacznij od analizy swoich statystyk. Sprawdź które posty były najbardziej lubiane, a które najmniej. Będziesz mieć odpowiedź z czego zrezygnować oraz w którą stronę iść. Wypisz sobie treści, które wywoływały najwięcej emocji i zebrały największą ilość komentarzy. Co było najczęściej zapisywane.

Analiza statystyk wskaże Ci kierunek odnośnie treści, a także ich formy.

Jak wprowadzać zmiany? Ja osobiście uważam, że najlepiej wszystko na raz, ale ja należę do osób niecierpliwych dlatego trudno mi rozkładać rzeczy na etapy. Jednak to zależy od Ciebie, masz siłę iść na całość, bardzo proszę. Jeśli nie możesz przygotować swoich odbiorców na nadchodzące zmiany i uprzedzać, że idzie nowe 🙂

A na sam koniec małe zestawienie przed i po z mojego konta. Nazwa, która miała znaczenie dla mnie, ale w ogóle nie kojarzyła się z tym, co chciałam przekazywać. W dodatku koszmarnie trudna do zapamiętania i napisania. Zdjęcie profilowe niezbyt wyraźne, niskiej jakości.

Z resztą sami powiedzcie czy wyszło na dobre ;)?

Przed i po mojego konta na Instagramie.

Zajrzyj na mój Instagram:

Dodaj komentarz