KSIĄŻKI NA DZIEŃ ZIEMI

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia, ale w moim przekonaniu taki dzień powinien być codziennie! Nasza planeta to nasz dom. Jeśli o nią nie zadbamy, przyszłe pokolenia nam tego nie wybaczą. A jak uczyć troski o Ziemię? Oczywiście najlepiej przez dawanie dobrego przykładu.

Poza pokazywaniem jak dbać o środowisko, warto również zaopatrzyć się w książki, które pomogą poszerzyć wiedzę, a także będą budować eko-świadomość naszych maluchów. Poniżej pokażę Ci zbiór książek o Ziemi i ochronie środowiska z naszej biblioteczki. Zapraszam!

KSIĄŻKI O ZIEMI

“Podnieś klapkę. ZIEMIA”

Książka wyd. Jupi Jo, która przyciąga małych czytelników kolorowymi ilustracjami oraz klapakami (okienkami) – większość dzieci bardzo lubi odkrywać schowane pod nimi treści.

Zdjęcia wnętrza oraz opis znajdziesz klikając link:

Seria “Zielone ABC”, czyli książki zrobione w 98% z materiału z recyklingu.

O nich pisałam na swoim Instagramie, jeśli masz ochotę zobaczyć jak wyglądają w środku, kliknij link:

“Powiem wam, co natura daje nam”

To już ostatnia książka wyd. Jupi Jo w tym zestawieniu. Pozycja przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, jest równie bardzo kolorowa i z klapkami, a znajdziemy w niej między innymi informacje o tym, co powstaje z drewna, skąd jest wełna lub co dają nam pszczoły.

Czytaj z Albikiem “Człowiek i przyroda”.

Prawdopodobnie znasz interaktywne książki z mówiącym piórem. Ta część opowiada o tym jaki wpływ na środowisko naturalne ma człowiek.

Książki wyd. Studio Koloru “Zero waste” i “Slow fashion” to pozycje o tym jak wprowadzić element recyklingu do naszej codzienności, a także do mody.

Akademia Mądrego Dziecka od wyd. Harperkids to książki dla starszych przedszkolaków.

W serii znajdują się tytuły, które opowiadają o niezwykłych dzieciach-ekologach, o tym jak wygląda dzień dziecka z różnych stron świata, o podobieństwach i różnicach.

“Opowieści o dzikich zwierzętach, które mogą wyginąć” wyd. Znak Emotikon

Przeczytamy w niej 60 poruszających historii o najbardziej zagrożonych gatunkach zwierząt na świecie. Tę pozycję również znajdziesz na moim Instagramie, link poniżej:

“Chrońmy zagrożone gatunki”

Książka wydana dla sieci sklepów Biedronka, przez wyd. Zielona Sowa. Opowiada o zagrożonych gatunkach zwierząt, które występują w naszym kraju. Poza dawką wiedzy, znajdziesz w niej piękne ilustracje.

“Jak to działa? Ziemia”

Z tej serii w naszej biblioteczce znajduje się kilka tytułów. Lubię ją za ciekawie przedstawioną wiedzę. W tej zawarte są informacje o naszej planecie, między innymi czym jest, jak jest zbudowana, a także czym są kamienie szlachetne czy jak powstały góry.

“Znalezisko – wysypisko”

Książka wyd. Studio Koloru. Dedykowana dzieciom w wieku od 7 roku życia, z nutką detektywistyczną. Opowiada o chłopcu, który w lesie odkrywa coś strasznego – wysypisko śmieci. Z zaangażowaniem stara się ocalić las przed zniszczeniem.

Mam nadzieję, że któraś z nich Cię zainteresuje. Jeśli tak, daj znać. Bardzo chętnie również dowiem się jakie książki z tej kategorii znajdują się w Waszej biblioteczce. Zostaw komentarz poniżej!

Dodaj komentarz