SKATO – GENIALNIE PROSTA GRA LOGICZNA

Ćwiczą tu małe paluszki. A dodatkowo grę warto zaproponować seniorom do treningu szarych komórek i opóźnienia procesu demencji. Poza standardową rozgrywką, Skato świetnie sprawdzi się do zabaw w kodowanie.

Gra Skato towarzyszy nam już jakiś czas i mogę z przekonaniem stwierdzić, że jest to jedna z ulubionych gier, po którą sięgamy na rodzinne potyczki oraz na samotne wyciszanie. Chociaż głównym założeniem Skato jest zdrowa rywalizacja, to można ją wykorzystać także podczas indywidualnej pracy lub gdy dziecko potrzebuje wyciszenia.

Rozgrywka toczy się pomiędzy dwoma przeciwnikami. Celem gry jest zbudowanie jak największego pola pionków w swoim kolorze. Aby tego dokonać trzeba nie tylko zaplanować swoją strategię, ale również przewidywać ruchy przeciwnika. Ułożenie 5 pionków przez któregoś z graczy kończy rozgrywkę jego zwycięstwem. Jeśli to się nie wydarzy, gracze układają naprzemiennie swoje pionki do zapełnienia całej planszy i liczone są punkty.

Dopuszczalne jest układanie kilku niepołączonych ze sobą pól, ale do końcowej punktacji liczone są tylko te pola, które składają się z minimum 5 pionków.

Czego uczy gra Skato:

  • planowanie strategii,
  • przewidywanie ruchów przeciwnika,
  • logiczne myślenie,
  • koncentracja,
  • opanowanie emocji,
  • analizy,
  • ćwiczy motorykę małą.

Ta genialnie prosta w swoich zasadach gra logiczno – strategiczna to doskonały trening szarych komórek. Dla młodych graczy stanowi naukę wyżej wymienionych umiejętności, ale warto ją zaproponować również seniorom, ponieważ rozgrywka pomoże opóźnić proces demencji.

Poza standardową rozgrywką Skato według zasad, grę można wykorzystać też na inne sposoby. Ja tutaj widzę naukę kodowania, tworzenie wzorów w odbiciu lustrzanym lub naukę liczenia. Możliwości jest sporo, pomimo niezwykle prostej budowy gry. Nasza wersja zrobiona jest z drewna, ale na sklepie jest też gra wykonana z plastiku.

Poniżej zostawiam link do naszej, drewnianej wersji.

Zobacz też inne genialne produkty z oferty Askato, na przykład klocki Rubanta.

*wpis powstał we współpracy reklamowej z marką Askato

Dodaj komentarz