ZIMOWE KOLOROWANKI SENSORYCZNE DIY

Z czym kojarzą Ci się zabawy sensoryczne? Jest duże prawdopodobieństwo, że na to hasło widzisz dziecko usmarowane od czubka głowy po palce u stóp w bliżej nieokreślonej substancji lub kolorowy ryż rozsypany po całym mieszkaniu. Cóż, bardzo często tak bywa i nie ma się co oszukiwać, że dzieci (oczywiście nie wszystkie) lubią tego typu zajęcia. W naszym domu, 10 sekund po wyjęciu mąki ze spiżarni młodsza Hela jest już po łokcie biała ;). Długo uczyłam się to akceptować i nie sprzątać od razu, to była długa droga, ale dziś nie o tym.

Zabawy sensoryczne to nie tylko bałagan. Poniżej znajdziesz kolorowankę sensoryczną – śnieżynka w 3 odsłonach. Propozycje są stosunkowo łatwe, możesz przygotować je w domu. Dodatkowo na końcu tego wpisu znajdziesz książkową polecajkę, zapraszam 🙂

KOLOROWANKA NR 1

KLEJ NA GORĄCO

Do przygotowania kolorowanki sensorycznej nr 1 potrzebujesz tylko dwóch rzeczy: karton oraz klej na gorąco (uwaga! jeśli nie masz go w domu, możesz zastąpić go klejem białym, magicznym, wikolowym, ale ten będzie zastygał dłużej, warto zostawić go na noc). Po pierwsze z kartonu wycinamy kształt śnieżynki. Ja korzystam z grawerki laserowej, ale można to z powodzeniem zrobić nożykiem do tapet lub innym z ostrą końcówką. Po drugie na brzegi nakładamy klej. W przypadku tego na gorąco kolorowanka będzie gotowa po kilku minutach.

KOLOROWANKA NR 2

SZNUREK JUTOWY

Kolorowanka sensoryczna nr 2 to był hit w zeszłym roku. Gdy pokazałam na Instagramie bombki, post zdobył ogromną ilość polubień i komentarzy. Przygotowanie tej kolorowanki wymaga nieco więcej pracy, ale musisz przyznać, że efekt końcowy wygląda całkiem, całkiem.

Do zrobienia kolorowanki nr 2 przygotuj karton, klej na gorąco oraz sznurek jutowy. W tym przypadku również można użyć kleju wikolowego, ale nie wiąże on tak szybko i może być trudniej uformować sznurek. Właśnie w zeszłym roku korzystałam z kleju magicznego i było to dość uciążliwe. Sznurek przyklejał mi się do palców. Poniżej zostawiam link do wpisu na Instagramie, w którym możesz zobaczyć bombki.

KOLOROWANKA NR 3

ROLKI PO PAPIERZE

Trzecia propozycja może posłużyć do malowania, ale również do wypełnienia na przykład kolorowym ryżem lub pomponikami. Do przygotowania tej kolorowanki potrzebujesz kawałek kartonu na podstawę, rolki po papierze oraz klej. Tym razem magiczny sprawdzi się bez problemu, ale pamiętaj, że potrzebuje dłuższej chwili aby związać.

Rolki potnij na okręgi około 1cm szerokości. Aby ułatwić sobie pracę, na kartonie możesz narysować wzór. Następnie przyklejaj pojedyncze okręgi lekko je zgniatając. Kształt śnieżynki zależy od Twojej wyobraźni.

DLA FANÓW BINGA

KSIĄŻKA I ZESZYTY OD WYD. HARPERKIDS

Na początku tego wpisu obiecałam książkową polecajkę i oto ona, coś dla miłośników króliczka Binga, czyli:

  • “Zimowe opowieści”
  • “Zimowy zeszyt zadań z naklejkami”
  • “Świąteczny zeszyt zadań z naklejkami”

W książce “Zimowe opowieści” znajdziesz trzy przepiękne historie, napisane na podstawie odcinków serialu: o świętach, pieczeniu pierniczków oraz o zabawie na śniegu. Ilustracje w książce to dokładne odwzorowanie postaci i scenerii z bajki, dlatego myślę, że jeśli masz w domu małego fana Binga, to będzie książka dla Was.

Jeśli chodzi o zeszyty z zadaniami, wiem, że nie wszyscy je lubią z wielu względów. Ja osobiście uważam, że mogą być ciekawym uzupełnieniem dnia lub zapewnić dziecku zajęcie podczas gdy sami musimy posprzątać czy przygotować obiad. Te, wyżej wspomniane, zawierają naklejki, co zdaniem moich córek jest ogromną zaletą. A poza tym znajdziesz w nich kolorowanki, łączenie elementów oraz wiele innych ciekawych zadań.

Jeśli masz ochotę na więcej zimowych inspiracji zajrzyj do zakładki ZABAWY I KSIĄŻKI, w której znajdziesz między innymi wpis pod tytułem “ULEPIMY DZIŚ BAŁWANA…”, a w nim aż 20 pomysłów na bałwana bez wychodzenia z domu. Zostawiam link poniżej.

Dodaj komentarz